Faydaları
x
  • Yüksek seviyede hizmet 2 000 çalışanı, 80'den fazla ofis, kendi havayolu
  • Anında rezervasyon onayı En iyi oteller 2* -5 * Garanti
  • Esnek teklifler Her türde turları en iyi fiyata sunabiliriz
Koordinatlarımız
Mouzenidis Turkey e-mail: info@mouzenidis.com.tr Tel: 0850 532 3546
22°C

Açıklama

Kos: Ege Denizinin Mücevheri

Kos Oniki Adalardan biridir. Nüfusu yaklaşık 34.000 kişidir. Ege Denizi'nin bir mücevheri, çarpıcı doğası, muhteşem manzaraları ve mükemmel plajları ile tanınır - kendi kıyı şeridi 290 km uzunluğundadır. Bu size ihtiyacınız olan huzur ve enerjiyi verecektir. Ayrıca eğlence yeri Kardamena değişik bir tarzda hizmet vermektedir.

Tarihten bir parça

Kos Adı ilk olarak İlyadada belirtilmişti. Kos’u yöneten Romalılar, Osmanlılar ve İtalyanlar mimarlık ve adanın antik anıtları üzerinde kendi izlerini bırakmıştır.

Farklı Ada

Kos sakin ve sessiz yerler ötesinde sabaha kadar eğlenebileceğiniz kozmopolit beldeleri barındırmaktadır.

Kos Şehri


M.Ö. 366 yılında kurulan Kos şehri bugün adanın gelişen kozmopolit bir şehridir. Limana girerken etkileyici ortaçağ Kalesi Neratzia görebilirsiniz. Eski ve yeniyi birleştiren, Kos Şehri arkeolojik yerler, restoranlar, tavernalar, şık kafe ve dükkânlar ile doludur.

Psalidi

Psalidi Plajı, Kos şehri doğusunda 3,5 km mesafede, su sporları tesisleri, kafeler ve balık tavernaları ile organize olmuş bir sayfiye yeridir. Psalidi Köyü düzenli otobüs seferleri ve taksiler ile merkeze bağlıdır. Bisiklet sevenler için bisikletle dolaşmak ayri bir zevk sunmaktadır.

Kefalos

Kos şehrine 40 km uzaklıkta adanın batı kesiminde, bir yamaçta güzel Kefalos köyü bulunmaktadır.  Köyde çarpıcı plajlar, eski bir kale kalıntıları, birkaç taverna ve kafeler bulunmaktadır.Oteller